Участь делегації ветеранів ВСВВ у меморіальних заходах в м. Брест 21-23 червня 2017 року присвячених Дню скорботи та всенародної пам’яті жертв Другої світової війни

 

На запрошення Голови Брестського міського виконкому Республіки Білорусь делегація ветеранів Всеукраїнської Спілки ветеранів війни (далі-ВСВВ) чисельністю 20 осіб в період з 21-23 червня 2017 року відвідала м. Брест і прийняла участь в меморіальних заходах присвячених Дню скорботи та всенародної пам'яті жертв Другої світової війни, у тому числі і українців, які обороняли та загинули захищаючи Брестську фортецю.
Делегацію очолював Голова Ради ВСВВ генерал-майор запасу Попович Володимир Васильович.

 

 

   Заходи, присвячені 76-ій річниці початку Другої світової війни проходили в сьомий раз і зібрали в Брестській фортеці декілька тисяч місцевих жителів та гостей міста.

   Вшанувати пам'ять захисників Брестської фортеці, яка першою прийняла удар фашистів, прибули 22 офіційні делегації з України, Словаччини та Росії.
  Серед гостей були ветерани і молодь з Москви, Смоленська, Пензи, Нижнього Новгорода, Києва, а також словацького міста Вранова-над-Топлеу.
  Делегації прийняли участь у мітингу-реквіємі на площі Церемоніалів, а також були присутні на реконструкції воєнних дій 1941 року на території Кобринського укріплення.

 

                 

 

Кілометрова алея у Меморіалі до Вічного вогню перетворилась в дорогу пам'яті. На усьому її шляху були запалені propecia online 1418 червоних лампад, які відповідали кількості днів і ночей війни та вказували учасникам і глядачам напрям руху до місця жалобної церемонії.
В чотири п'ятнадцять ранку – час, коли прозвучали перші розриви снарядів, величезна кількість людей завмерла у «хвилині мовчання» в пам'ять про тих, хто подарував нам мирне небо над головою.
    В пам'ятних заходах прийняло участь керівництво міста та області:
- levitra online голова Брестського облвиконкому – Анатолій Лис
- голова Брестського міськвиконкому – Олександр Рогачук

 

Виступаючи перед присутніми голова Брестського міськвиконкому Олександр Рогачук, зокрема зазначив:  

 

    «Чим buy clomid подалі уходять в історію роки війни, уносячи з собою очевидців тих страшних подій, тим більше ми, сьогоднішнє покоління, усвідомлюємо і з бережністю відносимось до ветеранів. Роки невмолимо летять, рідшають колони ветеранів, і сьогодні ветеранів-захисників Брестської фортеці залишилось зовсім мало – усього 5 чоловік. Але, як і раніше, ми пам'ятаємо і гордимось ними. Тому так важливо окружити цих людей турботою та увагою».

 

 

   Після завершення мітингу-реквієму керівники області та міста, члени офіційних делегацій і ветерани поклали вінки та корзини квітів до Вічного вогню. Військовослужбовці поклали вінки до плит некрополя, а прикордонники опустили квіти в води Західного Бугу. Пам'ять герої вшанували хвилиною мовчання.... Після цього усі перемістились на територію Кобринського укріплення.

 

   Незважаючи на ранню годину, спостерігати за драматичним театралізованим дійством, в ході якого була зроблена спроба воєнно-історичної реконструкції на території Кобринського укріплення прийшли біля 10 тисяч жителів Бреста, а також buy priligy гостей з інших регіонів Білорусії, а також з-за кордону.

 

  Приблизно за годину, представники воєнно-історичних об'єднань продемонстрували основні епізоди віроломного нападу фашистів на Білоруську фортецю і її героїчної оборони.   

 

   Епізоди трагічних подій 76-річної давнини розіграли в Брестській фортеці понад 500 осіб з Білорусії, Росії, Польщі, України, Японії, Естонії, Латвії, Литви, Іспанії, Китаю, Казахстану, Чехії і Словаччини.
Спочатку глядачі занурились в атмосферу останнього передвоєнного вечора. Мирну картину несподівано змінив артилерійський наліт загарбників на цитадель.
Присутні побачили:
- clomid online самовідданий бій прикордонної застави;
- бій за госпіталь;
- сміливу атаку Самвела Матевосяна;
- спробу прориву з фортеці, а також штурм казематів.
Нікого не залишив байдужим самий зворушливий і трагічний момент – здача в полон ворогу дружин та дітей командного складу.

 

  Реальність дій, що проходили, доповнювали звукові ефекти, вибухи і постріли. Реконструктори імітували справжній бій, час від часу вступаючи у двобій з противником і рукопашну.

    

  Символічним, дуже несподіваним, знаковим і пам'ятним моментом, можна по праву назвати проліт клину білих лебедів над територією «Брестської фортеці» і головами учасників проведеного дійства....
   У подальшому, члени нашої делегації, спільно з білоруськими ветеранами, відвідали деякі пам'ятні місця м. Брест. Так, були проведені меморіальні заходи у пам'ятника українському кобзарю Тарасу Григоровичу Шевченко, а також у пам'ятника воїнам-визволителям Бреста в парку Слави і покладені вінки.

  

   

 Після цього були проведені зустрічі членів нашої делегації з білоруськими ветеранами, а саме:
- громадського об'єднання ветеранів Брестської області;
- Каменецької районної Ради ветеранів Брестської області.
   В ході зустрічей ветерани обмінялися досвідом роботи у своїх у ветеранських організаціях і у ветеранському русі в цілому. Зустрічі пройшли в дружелюбній, теплій атмосфері і сприяли подальшому зміцненню дружби і співробітництва українських і білоруських ветеранів війни, народів України та Білорусі.
  Підводячи підсумки Голова Ради ГО ветеранів Білоруської області генерал-майор у відставці Губаренко Валерій Володимирович подякував усім ветеранам української делегації за плідну співпрацю і побажав, і у подальшому, щорічно проводити такі зустрічі на білоруській землі.