Міжнародний Форум «Ветерани-миротворці за мир та взаєморозуміння»

 

 

   Всеукраїнська Спілка ветеранів війни (далі - ВСВВ) 14-15 квітня
2017 року за підтримки Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО і Київської міської державної адміністрації провела в м. Київ міжнародний Форум "Ветерани-миротворці за мир та взаєморозуміння"
   (далі - Форум).
Проведення цього заходу було приурочено 25-й річниці початку участі підрозділів Збройних Сил України у міжнародній миротворчій діяльності.
    Саме 15 липня 1992 року з місії у Боснії розпочалася участь українських військових в операціях з підтримання миру і безпеки, які під егідою ООН, ОБСЄ, НАТО і ЄС проводяться      в «гарячих точках» планети.
   Метою Форуму було показати всьому світу, що Україна це мирна держава, ознайомити наших гостей із закордону та України з діяльністю Міністерства оборони України і Міністерства внутрішніх справ України по підготовці миротворців, обмінятись досвідом у вирішенні питань соціального захисту ветеранів-миротворців, зробити свій внесок у розвиток міжнародного ветеранського руху, зміцнити дружбу між народами світу та донести до учасників Форуму про реальні події на Донбасі.
На цей захід були запрошені і прибули делегації з Бельгії, Великобританії, Грузії, Латвії, Лівану, Норвегії, Польщі, США, Франції.
   Персонально відгукнувся на запрошення і прийняв участь у роботі Форуму Президент міжнародної Асоціації ветеранів-миротворців «Солдати миру» пан Лоран Аттар-Байру (Франція).
    Також, в роботі цього зібрання взяли участь ветерани-миротворці з різних регіонів          України, у тому числі і перший командир українського миротворчого підрозділу в колишній Югославії (240 батальйон) Сидоренко Володимир Володимирович. Усього в заході взяли участь 19 іноземних гостей з 9 країн світу, понад 50 українських ветеранів-миротворців, а також представники влади, громадськості та ЗМІ.
   

 

  Урочисте     відкриття Форуму відбулося 14 липня в Меморіальному комплексі «Національний музей історії України у Другій світовій війні 1939-1945 років» і розпочалося з виконання Державного гімну України.

201   

 Зі вступним словом виступив Голова Ради ВСВВ генерал-майор запасу Попович Володимир Васильович, який подякував усім присутнім за те, що відгукнулись на запрошення, знайшли можливість та час і прибули до Києва, представив високоповажних іноземних гостей та делегатів з української сторони.

 

202    

 З привітальними словами до присутніх також звернулися: перший заступник ГоловиДержавної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції І.В.Мальцев, представник Міністерства оборони України О.О.Сергієнко, перший командир українського миротворчого підрозділу В.В.Сидоренко, генеральний директор Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні 1939-1945 років» І.П. Ковальчук.

 

 

Після завершення офіційної частини з урочистого відкриття Форуму усі присутні мали змогу ознайомитись з експозиціями «Національного музею історії України у Другій світовій війні 1939-1945 років». Особливу увагу і зацікавленість привернула експозиція, що присвячена звитязі і жертовності патріотів України, в тому числі і ветеранів-миротворців, які на східних теренах Української держави відстоюють її суверенітет та територіальну цілісність.

 

 

 

 

У  подальшому делегати Форуму взяли участь у мітингу та церемонії покладання квітів до пам'ятного знаку, закладеного з нагоди відкриття Алеї ООН у Києві. У заході взяли участь представники Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Київської міської державної адміністрації, представники офісу Координатора системи ООН в Україні, воїни-миротворці та ветерани АТО.

 

 

 

 

 

Перед присутніми виступили:
- Крикунов Юрій Володимирович – директор Департаменту соціальної політики Київської міської державної адміністрації;
- Мальцев Ігор Всеволодович – перший заступник buy priligy online Голови Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції
- пані Джованна Барберіс – виконувач обов'язків координатора системи ООН в Україні, голова Представництва дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні;
- генерал-майор Садовський Микола Степанович – директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України;

- пан Лоран Аттар-Байру – Президент міжнародної Асоціації ветеранів-миротворців «Солдати миру»;
- генерал-майор запасу Попович Володимир Васильович – Голова Ради Всеукраїнської Спілки ветеранів війни.

213Виступаючи перед присутніми директор Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський зазначив: «Сьогодні я маю честь від імені Міністра оборони України та керівництва оборонного відомства привітати всіх з днем українського миротворця. Більше 20 держав світу вдячні вам за вашу миротворчу діяльність. Більше 42 тисяч українців принесли мир на інші території. На жаль, миротворчої діяльності сьогодні потребує і наша Батьківщина. Я переконаний, що ваш досвід і патріотизм допоможуть нам перемогти».
   По завершенні мітингу учасники поклали квіти до пам'ятного знаку миротворцям, салютна група вшанувала пам'ять героїв, а військовослужбовці роти почесної варти пройшли урочистим маршем.

 

    

 

 

 

 

 

    У подальшому учасники заходу переїхали до Національної академії внутрішніх справ.
Гостей зустрів перший проректор академії полковник Гусарєв Станіслав Дмитрович і запропонував відвідати музей навчального закладу, ознайомитися з його дев'яносторічною історією, де експонати відображають діяльність правоохоронних органів України різних часів.
Присутні ознайомилися також з документально-речовими матеріалами, які розкривають характер і особливості роботи української правоохоронної системи, її роль у державотворчих процесах, охороні громадського порядку, боротьбі зі злочинністю.
Особливе враження справила експозиція колекції холодної та вогнепальної зброї, вилученої у злочинців, підроблених грошей та документів, а також інструментів, за допомогою яких вони виготовлялися, матеріали резонансних кримінальних справ, речові докази тощо.

                               

    Після екскурсії по музею пе ред гостями виступили перший проректор академії полковник Гусарєв С.Д. та проректор полковник Чернявський С.С. які розповіли про структуру вишу, організацію навчального процесу, принципів та підходів у навчально-методичній та науковій роботі. Було зазначено, що освітній процес і наукову діяльність забезпечують 37 кафедр і п'ять профільних наукових лабораторій, у яких працюють 62 доктори наук і професори, у тому числі сім академіків і членів-кореспондентів галузевих академій наук, 437 кандидатів наук, доцентів.
   Крім того, присутнім була продемонстрована презентація buy clomid щодо участі представників і підрозділів МВС України у міжнародних миротворчих місіях. За понад 16 років більш ніж 2000 працівників МВС України приймали та приймають участь в операціях з підтримання миру під егідою ООН, ОБСЄ та ЄС в 11 країнах світу.

    Особливу увагу було акцентовано на діяльності Спеціального центру підготовки миротворців у складі академії, порядок підготовки там українських миротворців та задачах, які вони виконували і подовжують виконувати в гарячих точках світу.
В перший день роботи Форуму Президент міжнародної Асоціації ветеранів-миротворців «Солдати миру» пан Лоран Аттар-Байру мав зустріч з головою Комітету у закордонних справах Верховної Ради України Ганною Гопко та деякими народними депутатами України.
Під час зустрічі були обговорені питання щодо:
- Програми підтримки України в гуманітарній сфері, у тому числі реалізації Угоди «ООН-Україна»;
- Програми медико-соціальної реабілітації постраждалих від військових конфліктів;
- досвіду Франції в подоланні ветеранами війни посттравматичного синдрому;
- інтеграції досвіду іноземних країн щодо захисту ветеранів війни в Україні з огляду на пропозицію Президента України Петра Олексійовича Порошенка стосовно створення Міністерства у справах ветеранів війни.
Зустріч пройшла в теплій, дружній та конструктивній обстановці і сприяла подальшому розвитку співробітництва України з інституціями ООН.

     Другий день заходу розпочався з участі делегатів у поминальній панахиді за загиблими миротворцями усіх країн в Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі. Панахиду провів настоятель собору протоієрей Борис Табачек, в ході якої молився за душі загиблих воїнів-миротворців усіх країн, у тому числі і українських воїнів, які загинули захищаючи рідну землю на сході країни.

   

 

   Далі в Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України було проведено пленарне робоче засідання Форуму, під час якого представник Міністерства оборони України полковник Хміль В.В. ознайомив учасників з історією участі підрозділів ЗС України в миротворчих операціях та місіях, а також з системою підготовки їх до виконання миротворчих завдань.

 

 

  Представник Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО Батенко В.І. доповів присутнім про роботу органів влади різних рівнів щодо соціального захисту, лікування, протезування, психологічної реабілітації, соціальної адаптації ветеранів-миротворців та учасників АТО.

 

 

 

    З зацікавленістю були сприйняті виступи директора Центру ветеранів Міністерства національної оборони Республіки Польща полковника
Степієна Л.С., начальника управління Державної служби по роботі з ветеранами та учасниками бойових дій Грузії Квазерелі Н.М., представника ветеранської організації миротворців Бельгії А.Тібора про діяльність їх структур щодо соціального захисту ветеранів.
  Перший командир українського миротворчого підрозділу в колишній Югославії Сидоренко В.В. доповів присутнім про героїчну діяльність українських воїнів-миротворців у 1992-1993 роках.
Про роботу волонтерського дитячо-ветеранського руху миротворців у школах м. Харкова та області розповів Голова Харківської організації миротворців Самойлов С.А. Він повідомив, що станом на 2017 рік в програмі "Школа миру" приймає участь 105 шкіл в яких налічується 38 загонів юних миротворців, а школярі, які були в загонах юних миротворців, ставши студентами, продовжують волонтерську діяльність миротворчого напрямку.

  buy propecia online  Підводячи підсумки пленарного засідання учасників заходу привітав Президент міжнародної Асоціації ветеранів-миротворців «Солдати миру» пан Лоран Аттар-Байру, який дав високу оцінку діяльності українських миротворців за 25 років і подякував за якісну підготовку і проведення міжнародного заходу.
За заслуги та вагомий особистий внесок у справу розвитку міжнародного ветеранського levitra online руху миротворців пан Лоран Аттар-Байру нагородив почесними відзнаками Асоціації українських миротворців
Поповича В.В., Матвеєва Л.І. та Барановського В.І.

 

    

    У подальшому усі учасники Форуму відвідали Майдан Незалежності та Алею Небесної сотні, де поклали квіти до меморіальних дошок загиблим героям.

 

 

 

clomid online     На завершення Форуму делегати із задоволенням ознайомились з історичними місцями та пам'ятниками архітектури Києва, здійснили пішу прогулянку Андріївським узвозом.

 

    Протягом усього часу роботи Форуму серед делегатів панував дух дружби, взаєморозуміння, взаємоповаги та впевненості в необхідності подальшого об'єднання зусиль ветеранів-миротворців різних країн задля підтримання миру в усьому світі.

     Захід пройшов на належному організаційному рівні, сприяв поглибленню зв'язків українських ветеранів з ветеранами-миротворцями різних країн світу, подальшому розвитку співпраці та обміну досвідом з питань соціального захисту ветеранів війни, підвищенню іміджу України у світі та зміцненню дружби між народами.