Участь делегації Всеукраїнської Спілки ветеранів війни у меморіальному міжнародному заході, в рамках святкування Дня партизанської слави в Закарпатській області

 

 

   Відповідно до плану проведення «Окремих заходів по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесених до заходів розвитку ВСВВ» у період з 24 по 26 вересня 2017 року на запрошення голови сільської ради та громадськості села Чорний Потік Іршавського району Закарпатської області, делегація Всеукраїнської Спілки ветеранів війни (далі - Спілка) на чолі з Головою Ради генерал-майором запасу Володимиром Поповичем спільно з представниками ЗОГО «Клуб 128 дивізії» (м. Мукачеве), а також представниками Союзу військових Словаччини, на чолі з головою «Клубу Прешов» (м. Прешов) підполковником Мар'яном Палаї взяла участь у міжнародному меморіальному заході в рамках святкування Дня партизанської слави.
В центрі села біля обеліска учасникам партизанського загону зібралося чимало народу - жителі села, гості з сусідніх населених пунктів району та області. Урочисто вишикувались школярі, військовий оркестр та поважні гості, щоб вшанувати пам'ять воїнів та партизанів, які зробили вагомий внесок у перемогу над фашизмом. Про їхню бойову славу тут знають не з чуток, адже від малого до великого не раз чули розповіді від батьків та дідусів про партизанські будні.
    Серед поважних гостей були присутні представники Іршавської районної ради та адміністрації, дочка начальника штабу партизанського загону Ібатуліна Інна Георгієвна, дочка легендарного командира взводу загону Сокол Надія Юріївна, військовий комісар підполковник Євген Когут, представники ветеранських організацій, учасники бойових дій на території інших держав та учасники АТО.

 

 

 

 

По закінченні представлення гостей ведучими, хвилиною мовчання було вшановано пам'ять героїв, котрі загинули захищаючи рідну державу. Все це проходило під звук метроному. Після п'ятого стуку метронома салютна група пострілами вшанувала пам'ять загиблих героїв інтернаціонального партизанського загону.

 

 

 

 

Офіційну церемонію відкрив Чорнопотіцький сільський голова Юрій Бабинець. Святкове дійство розпочалося з виконання Державного Гімну України, після чого сільський голова у короткому вступному слові підкреслив, що жителі села не забувають за тих, хто 1944 року боровся проти фашизму, віддав своє життя за незалежність Вітчизни.
Після цього почесні гості свята, керівництво Іршавського району, представники ветеранських організацій, воїни АТО, представники інтелігенції села та громадськості, а також кращі учні поклали вінки і квіти до підніжжя пам'ятника учасникам інтернаціонального партизанського загону під командуванням Дюли Усти та Івана Прищепи, який діяв на території району з
8 серпня по 24 жовтня 1944 року.

 

 

 


Одночасно було покладено корзину квітів і до пам'ятника воїнів у Смологовиці.
По закінченні церемонії перед присутніми buy clomid виступили:
 завідувач Чорнопотіцького народного історико-краєзнавчого музею партизанської слави Юрій Фегер;
 провідний методист Іршавського районного будинку levitra online культури Оксана Сідор;
 начальник відділу мобілізаційної роботи, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату райдержадміністрації Федір Халак;
 Голова Ради Всеукраїнської спілки ветеранів війни генерал-майор запасу Володимир Попович;
 представник Союзу військових Словаччини, голова «Клубу Прешов» підполковник Мар'ян Палаї;
buy propecia online учасник АТО Віталій Тенкач.

     У своєму виступі генерал-майор запасу Володимир Попович зазначив: «Пройдуть роки, зміняться покоління і в живих не залишаться учасники Другої світової війни, але зостанеться пам'ять про них, про їхні ратні подвиги, про ту страшну війну, яка забрала життя мільйонів людей. І від всіх нас залежить, щоб це залишилось у пам'яті прийдешніх поколінь. Тож, пам'ятаймо про все і про всіх».
Він віддав честь та хвалу тим людям, котрі захищають рідну землю та порадив активній патріотичній молоді, пройнятися національною ідеєю, вірно та віддано служити своїй державі та народу. Висловив щиру подяку партизанам, захисникам і визволителям рідної землі та побажав всім здоров'я, щастя, добра й благополуччя.
      За активну особисту участь у військово-патріотичному вихованні молоді, роботу щодо соціального захисту ветеранів генерал-майор запасу В.Попович нагородив почесними грамотами і подяками ВСВВ ряд ветеранів та активістів, а завідувачу народного історико-краєзнавчого музею партизанської слави передав до експозиції «Альбом партизанської слави українського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років».

 

   

 

 

 

 

     У свою чергу генерал-майор запасу В.Попович та С.Кудін були нагороджені почесними грамотами за значний особистий внесок в роботу щодо військово-патріотичного виховання молоді.
Після завершення процедури нагороджень під звуки музики дівчата, одна за одною, повільно винесли на вишитих рушниках портрети партизанів, а ведучий зачитав їх прізвища поіменно.

 

 

    У подальшому, після завершення мітингу отець Володимир відслужив панахиду за всіма загиблими за волю України та провів освячення нововстановленої надмогильної плити.
066

 

 

Свято продовжилось екскурсією в народний історико-краєзнавчий музей партизанської слави.

 

 

 

Під час екскурсії ветерани мали змогу ознайомитись з чотирма залами експозицій, у тому числі з персональною виставкою художниці Лариси Щоки та поспілкуватись з учнями, а також зробити запис у книзі buy priligy почесних гостей.

 

 

 

Далі учасники свята побували в партизанському бліндажі, що в сільському парку та подивилися виступи колективів художньої самодіяльності. Не обійшлося і без солдатської каші.

 

 

 

 

 

       Наступного дня ветерани Всеукраїнської Спілки ветеранів війни мали змогу побувати у горах на місцях висадки десантів та трагічної загибелі партизан в урочищах Хрести, Гробище та Жерник і покласти вінки до пам'ятних знаків

 

 

Пам'ятний знак на місці десантування партизанської групи І.С. Прищепи 25 серпня 1944 року

     На місці падіння літака С-47 (бортовий № 917) члени делегації поклали вінок до пам'ятного знаку загиблому екіпажу.
Імена загиблих пілотів були встановлені у 2016 році завдяки кропіткій роботі, проведеній групою пошуковців ветеранської організації товариства «Чернігівське земляцтво у м. Києві» на чолі з Сергієм Кудіним.
        Завдяки цьому, родичі загиблих пілотів, через 72 роки, змогли дізнатись про місце падіння літака і загибелі своїх рідних.

Довідково: За даними архівних довідок при виконанні бойового завдання з аеропорту Жуляни у тил ворога в ніч з 25 на 26 серпня 1944 року не повернувся на базу літак С-47 (бортовий № 917) з екіпажом у складі: командира корабля – лейтенанта Самарського; 2-го пілота – лейтенанта Афанасьєва; бортмеханіка – старшого техніка-лейтенанта Іванова; бортрадиста – сержанта Купермана; бортстрілка – молодшого лейтенанта Мельникова.

 

 

Пам'ятний clomid online знак на місці катастрофи літа і трагічної загибелі партизан в урочищі Гробище

    Міжнародний меморіальний захід в рамках святкування Дня партизанської слави пройшов з великим піднесенням, мав велику практичну користь щодо патріотичного виховання молоді, зв'язку різних поколінь, а також подальшому співробітництву між ветеранськими організаціями України та Словаччини.