Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/veteran/domains/veterans.com.ua/public_html/plugins/system/xcalendar/xcalendar.php on line 200
Участь Харківського відокремленого підрозділу ВСВВ у заходах з відзначення 75-ї річниці битви під селом Соколово Зміївського району Харківської області

Участь Харківського відокремленого підрозділу ВСВВ у заходах з відзначення 75-ї річниці битви під селом Соколово Зміївського району Харківської області

 

 

 

       Харківський відокремлений підрозділ Всеукраїнської Спілки ветеранів війни 9 березня 2018 року взяв безпосередню участь у підготовці і проведенні урочистих заходів «Брати навіки! Соколово. 1943-2018», приурочених до 75-річчя бою за село Соколово в роки Другої світової війни.

Довідка: Битва при Соколово – битва радянських та чехословацьких військ з німецько-фашистськими загарбниками, яка відбувалась протягом 8-13 березня 1943 року. У цій битві приймав участь 1-й Чехословацький окремий піхотний батальйон. 8 березня він прийняв перший бій, в ході якого було знищено близько 300 солдат і офіцерів противника, 19 танків і 6 бронетранспортерів з автоматниками. Втрати батальйону склали: 112 бійців та офіцерів вбитими, 106 – пораненими. Втрати понесли і радянські частини.
       За мужність і героїзм 84 чеські бійці були нагороджені радянськими орденами і медалями, а 87 воїнів отримали державні нагороди Чехословаччини. В бою 8 березня загинув і командир роти 1-го Чехословацький окремого піхотного батальйону Отакар ЯРОШ. Йому посмертно були присвоєно звання надпоруччика (капітан) та Героя Радянського Союзу. В місті Харкові є вулиця, яка носить його ім'я.
     Зараз в селі Соколово, на місці бойових дій, стоїть пам'ятник. Поряд з обеліском – дві плити з чорного мармуру: під однією поховані бійці 25-ї Чапаївської дивізії, під buy priligy другою – чехословацькі воїни.
 

    75-та річниця бою зібрала на Харківщині чехів, словаків, білорусів та десяток історико-патріотичних клубів з buy clomid online усієї України

 

00196

 

     Заходи були проведені за ініціативи харківських ветеранів війни, Зміївської райдержадміністрації, громадської організації Sokolovo o.p.s. (Чехія), Національного військово-історичного музею України, громадської організації «Орієнтир», та підтримки Міністерства оборони України, Міністерства оборони Чехії, Харківської ОДА та Посольства Чехії в Україні.
Для участі у заході прибула делегація Чеської Республіки чисельністю понад 200 осіб, на чолі з Міністром оборони пані Карлою Шлехтовою. До складу делегації також увійшли представники Міністерства оборони Чехії, чеської громадської організації «Соколово» та родичі учасників бойових дій.
     Крім того в урочистостях взяли участь: голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Светлична, представники Міністерства оборони України,
     Виступаючи перед присутніми пані Карла Шлехтова зазначила: «Це важно і для нашої країни і для вашої. Тому влада Чехії направила сюди особисто міністра оборони, для того щоб підкреслити вагу цих дат та місця і повагу до них. Пройшло 75 років, тоді ситуація була зовсім іншою. І ніяких паралелей між тим, що було, і тим, що відбувається зараз в Україні, провести неможливо».

00197

 

00198

 

     Перед гостями та учасниками заходу buy levitra online виступила також заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, яка сказала: «У нас є велике зобов'язання – обов'язок пам'ятати. Ми не повинні забувати про те, що походило з нашими рідними і близьким, нашими предками. Я донька ветеранів і знаю про війну не тільки з книг, але і з уст своїх батьків. І низько кланяюсь нашим ветеранам, з якими мені приходиться постійно працювати, спілкуватись, вирішувати їх проблеми. Саме вони є носіями тої історії, яку ми тут сьогодні почитаємо. Я також низько вклоняюсь нашим гостям за те, що ви несете в собі велику пам'ять, за те що передаєте наступним поколінням. Впевнена, що ця зустріч – ще одна миттєвість людської пам'яті, яка зберігає в нас найкращі якості – гуманізм, доброту, милосердя, бажання підтримувати один одного»
propecia online        Учасники заходу ознайомилися з історичними пам'ятниками Другої світової війни, пов'язаними з чехословацьким батальйоном, який приймав участь в битві під Соколово.
     У Харкові гості поклали квіти до братської могили на вулиці Літературній, де поховано біля 900 безіменних воїнів різних національностей, які загинули під час визволення Харкова. Одягнені у військову форму тих часів чехи пройшли маршем перед пам'ятним місцем і вшанували хвилиною мовчання воїнів, що загинули в боротьбі з фашистськими загарбниками.

 

00199

 

00201

 

00202

 

00203

 

00204

 

     Також чеська делегація відвідала місце, де на будівлі встановлена меморіальна дошка командиру роти 1-го Чехословацького окремого піхотного батальйону Отару Ярошу, який загинув у битві під Соколово 8 березня 1943 року. Іноземні гості побували і у дворі дому, де 75 років тому командир Чехословацького окремого піхотного батальйону Людвіг Свобода оголосив наказ про висування батальйон до села Соколово.

 

00205

 

     У подальшому учасники заходу мали змогу спостерігати за реконструкцією тих боїв. Хоча це був театралізований, але видовищний бій. Він став подвійно символічним, так, як усього в 300 кілометрах від цього місця українці знову захищають свою свободу від окупантів. Участь в реконструкції взяли і декілька бійців АТО, правда для них війна – не спогади, а реальність. І їх окопи, які знаходяться в декількох сотнях кілометрів, справжні.

 

00206

 

00207

 

00208

 

00209

 

00211

 

00212

 

00213

 

00214

 

00215

 

       У військово-історичній реконструкції бою чехословацького батальйону і радянських військ за Соколово взяли участь представники різних buy clomid online клубів: технічний клуб «Самохід» (Харків), «Червона зірка» (Лубни), «Стальний шолом» (Харків), "Панцергренадери" (Харків), "Вісімьдесят восьмий піхотний полк Вермахта" (Харків), "4-й повітряно-десантний корпус" (Мінськ), "Гарнізон" (Брест), київський клуб "Червона Зірка", "Рубіж" (Харків), ВІК "Вікторія" (Харків), "136 стрілецька дивізія" (Зеньків).
 

         Захід мав важливе значення, був організований і проведений на високому рівні, а також сприяв поглибленню українсько-чеських відносин.