Участь ВСВВ у проведенні міжрегіонального військово-патріотичного польового спортивного вишкілу серед учнівської молоді -

 

 

     На виконання Указів Президента України від 12 червня 2015 року № 334 «Про заходи щодо поліпшення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», від 13 жовтня 2015 року № 580 «Про стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки» та розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2017 р. № 743-р «Про затвердження плану дій щодо реалізації Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки» протягом 15-24 червня 2018 року представники Чернівецького обласного відокремленого підрозділу Всеукраїнської Спілки ветеранів війни (голова – Маринюк А.А.) спільно з представниками ВГО «Ніхто крім нас» в Чернівецькій області (голова – Ковалець Ю.М.) та за участі президента Харківської обласної федерації повітроплавання та парашутизму Степанова М.М. підготували та провели міжрегіональний військово-патріотичний спортивний вишкіл серед учнівської молоді.
 

        Основними завданнями проведення заходу було:


- виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення незалежності і готовності до захисту Батьківщини, її територіальної цілісності та активізація чіткої громадянської позиції;
- утвердження національно-патріотичної свідомості молодих українців;
- ознайомлення з головними віхами героїчного минулого України;
- навчання дітей та молоді навичкам виживання в небезпечних для життя умовах, основам орієнтування на місцевості, протимінної безпеки, парашутно-десантної начальної підготовки, правильного поводження зі зброєю, аби в разі загрози порушення територіальної цілісності держави зуміти її захистити;
- дати юним учасникам уявлення про дисципліну та самоорганізацію.

     Даний військово-патріотичний спортивний вишкіл був організований і проведений на території бази відпочинку Буковинського державного медичного університету «Здоров'я» у с. Репужинці, Заставнівського району Чернівецької області, за безпосереднього сприяння ректора вишу Бойчука Тараса Миколайовича, який в рамках спонсорської допомоги, на безоплатній основі, надав можливість щодо розміщення там табору, проживання усіх учасників, а також медичного забезпечення. Крім того, фінансову підтримку для проведення заходу надали, небайдужі меценати та спонсори - справжні патріоти України.

00420

 

 

00421

 

     Харчування учасників було організовано за рахунок районних державних адміністрацій Чернівецької області та завдяки спонсорським благодійним внескам меценатів, бізнесменів і волонтерів (вартість склала – 100 грн. з особи на добу).

 

00422

 

00423

 

      Крім того, меценати і бізнесмени забезпечили переїзд дітей на безкоштовній основі автобусами від м. Чернівці до місця проведення заходу і у зворотному напрямку, а також переїзд до м. Сорожинець на полігон «Прибан» для проведення бойових стрільб.

 

00424

 

 

00425

 

     У табірному зборі взяло участь 105 осіб, з яких 18 інструкторів та 87 дітей віком від 8 до 16 років з семи областей України, а саме: Вінницької, Волинської, Київської, Черкаської, Чернівецької, Харківської та Хмельницької. Чернівецька область була представлена найбільш чисельною командою, до якої увійшли діти з Глибоцького, Кельменецького, Кіцманського та Сторожинецького районів і міста Чернівці.

       В числі учасників заходу було 16 дітей-сиріт, з яких 14 - вихованці Оршівського дитячого будинку Кіцманського р-ну Чернівецької обл. та 15 дітей учасників бойових дій.
    Керівником військово-патріотичного табору був підполковник запасу Маринюк А.А. – керівник Чернівецького обласного відокремленого підрозділу Всеукраїнської Спілки ветеранів clomid online війни, а начальником штабу - його заступник – майор запасу Дякону Ю.О.

 

00426

 

 

        До проведення заходу в якості інструкторів були залучені ветерани, досвідчені військові фахівці, які мають бойовий досвід і свого часу пройшли через горнило локальних війн та конфліктів, приймали участь в миротворчих операціях з підтримання миру в різних куточках buy propecia світу, волонтери та учасники бойових дій на Сході України. Активно долучились до виконання своїх обов'язків також фахівці з психології, соціології і медицини.
   Вони забезпечували проведення занять, в ході яких діти змогли навчатися майстерності військової науки, і саме їх бойовий і життєвий досвід певною мірою сприяв формуванню у дітей позитивного іміджу захисника незалежності, суверенітету та територіальної цілісності своєї держави.
З перших днів діти почали звикати до злагоджених дій у складі команди. Загалом було сформовано 6 взводів.
     Відповідно до Програми проведення військово-патріотичного спортивного вишколу протягом 8 днів були проведені різноманітні теоретичні та практичні заняття з наступних дисциплін, а саме:

♦ тактична та тактико-спеціальна підготовка;

 

00427

 

00428

 

♦ військова топографія та орієнтування;

00429

 

00431

 

♦основи рукопашного buy levitra та ножового бою;

00432

 

00433

 

♦основи buy priligy тактичної медицини;

00434

 

♦розборка buy clomid online та зборка автомата АКМ;

00435

 

00436

 

♦курс виживання та гірсько-альпійської підготовки;


00437

 

00438

 

00439

 

♦основи парашутно-десантної підготовки;

00441

 

00442

 

♦основи протимінної безпеки;

00443

 

 

♦ вогнева підготовка;

00445

 

00446

 

00447

 

     ♦подолання полоси перешкод і метання ножів;

00448

 

00449

 

00451

 

      Особливу зацікавленість і масу вражень на присутніх справив виступ доцента кафедри медицини катастроф та військової медицини Буковинського державного медичного університету Капачука Петра Віталійовича. У своїй лекції він розповів про дії та порядок надання домедичної допомоги при різноманітних травмах, у тому числі і переломі кінцівок.
00452

00452

 

        Окрім оздоровлення, здобуття навичок життя в гармонії з природою, діти вчилися бути єдиною командою, брали участь у спортивних заняттях і змаганнях; заняттях з початкової військової підготовки, історії України та краєзнавства, психології. Також, учасникам були прочитані лекції щодо миротворчої діяльності України та історії розвитку Збройних Сил України.

 

00453

 

 

00454

 

00455

 

       За особистого сприяння президента Харківської обласної федерації повітроплавання та парашутизму Степанова М.М. для учасників польового вишколу члени Української федерації повітроплавання з міста Кам'янець – Подільський підготували приємний подарунок – усі бажаючі мали можливість піднятися в небо у кошику повітряної кулі.
Це було неповторне і дуже цікаве дійство, переповнене емоціями та враженнями, які залишилися у пам'яті кожного з учасників.

00456

 

 

00457

 

00458

 

      Крім того, програма заходів включала проведення тактичних занять з елементами навчальних стрільб, які були організовані і проведені 22 червня на полігоні "Прибан" в Сторожинецькому районі.
      Саме під час проведення бойових стрільб учасники занять застосували на практиці ті знання, які раніше отримали під час теоретичної підготовки. Вони мали змогу на практиці ознайомитись з різноманітними зразками стрілецької зброї та постріляти з них.

00459

 

00461

 

00463

 

       Логічним завершенням перевірки отриманих теоретичних і практичних знань, навичок та індивідуальної підготовки учасників військово-патріотичного вишколу стало підсумкове тактико-спеціальне змагання. В ході цього змагання команди повинні були відпрацювати тактичні питання, подолати полосу перешкод, виконати вправи з метання ножів, стрільби та тактичної медицини. З метою максимально реалістичного приближення атмосфери до бойових дій, інструктори використовувалися різноманітні піротехнічні засоби.
Усі 6 взводів справилися із завданням. За показаними результатами судді визначили переможців змагань у різних номінаціях. Всі вони отримали відповідні нагороди.

00464

 

00465 

 

00466 

 

00467

 

00468

 

     На згадку про захід було зроблено спільне фото.

00469

 

 

00471

 

      Найбільш зворушливим та пам'ятним було прощання учасників табірного збору перед від'їздом по домівкам, так як за ці дні вони встигли добре познайомитись один з одним і потоваришувати. Зі сльозами на очах і з прекрасними спогадами про минулі дні вони прощалися один з одним.

 

00472

 

 

00476

 

      Міжрегіональний військово-патріотичний спортивний вишкіл серед учнівської молоді пройшов на високому рівні і був спрямований на військово-патріотичне виховання, загартування молодого покоління в дусі патріотизму і відданості власному народові, формування готовності до захисту Вітчизни. Учасники вишколу набували певний теоретичний і практичний досвід з різних дисциплін, але саме головне – зрозуміли і відчули на собі поняття командного духу, відчуття плеча товариша, готовності допомогти в скрутній ситуації і бажання рухатись до перемоги.