Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/veteran/domains/veterans.com.ua/public_html/plugins/system/xcalendar/xcalendar.php on line 200
ПАМЯТІ ФУРС НАДІЇ СЕРГІЇВНИ

ПАМЯТІ ФУРС НАДІЇ СЕРГІЇВНИ

 

СПІВЧУВАЄМО І ПАМ'ЯТАЄМО 

 

 

 

На 97-му році життя, після довгої і тривалої хвороби, пішла в інший світ підпільниця-партизанка, Почесний член спілки журналістів України

     

   

ФУРС Надія Сергіївна.

 
   0055  Надія народилася 7.10.1921 року в Києві в сім'ї робітника. Після закінчення школи в 1939 році вступила до Київського університету ім. Т. Г. Шевченка на філологічний факультет, але закінчити його не встигла. Її юність обпалила війна. 20-річна комсомолка з перших днів страшного лихоліття стала на захист Батьківщини. Залишившись на тимчасово окупованій фашистами території, вона влилася до лав підпільників, а потім, партизан. Маючи детекторний радіоприймач, ризикуючи своїм життям, Надія брала передачі Радінформбюро з Великої Землі, разом з друзями в листівках писала отримані відомості про реальний стан на фронтах Великої Вітчизняної війни (в рамках 2-ї Світової війни). Ночами вони поширювали їх по домівках міста, а вдень на Євбазі непомітно давали продавцям і покупцям на ринку. Надя брала участь в дуже ризикованих операціях. Завдяки грамотно підробленим нею довідками «інспекторів» вдалося врятувати кілька людей, відправивши їх в партизанське з'єднання під командуванням В.С. Ушакова.
       

      Енергійна і безстрашна, вміла організувати і провести операцію, вона мала великий авторитет серед однополчан. Неодноразово Надя, ризикуючи потрапити в лапи гестапівців, зустрічалася із заступником начальника контррозвідки Радянської армії по тилу, антифашистом Робертом Олександровичем Клейном. Молода і красива пара зображуючи закоханих з'являлася в місцях розташування частин противника. Їх іскристі від «любові» очі чітко фіксували кількість техніки, концентрацію сил противника, будівництво нових споруд на «східному валу». Здобуті відомості передавалися Р.А. Клейном радянському командуванню. Незабаром Роберт Олександрович був удостоєний звання Героя Радянського Союзу.
     Після закінчення війни Надія propecia online Сергіївна закінчила Київський університет
ім. Т.Г. Шевченко. У вільний від навчання час розбирала руїни Хрещатика. Все подальше трудове життя вона присвятила журналістиці та видавничій справі. Про свій бойовий шлях Надія Сергіївна розповідала на зустрічах з учнями ліцею Міжнародних відносин № 51 м.Києва. Школярі змогли ознайомитися з короткими записами в журналі, який вона вела під час сеансів зв'язку за унікальним за своєю конструкцією радіоприймачем. Якби фашисти змогли його знайти - розстрілу Наді не минути. Завдяки своєму високому професіоналізму та надзвичайній працездатності Н.С. Фурс виросла за займаною посадою від редактора видавництва АН України (1950 р) до заступника головного редактора журналу «Наука і життя» (1959 рік), головного редактора науково-популярної літератури у видавництві АН України «Наукова думка». З 1965 р - беззмінний заступник головного редактора журналу «Кібернетика», з 1991 р «Кібернетика і системний аналіз».
      Міжнародний науково-теоретичний журнал створив у 1965 році директор Інституту кібернетики АН України, академік АН СРСР, clomid online віце-президент АН України, лауреат Ленінської премії, відомий український вчений В.М. Глушков. Разом з академіком Віктором Михайловичем Надія Сергіївна брала активну участь з виходом у світ його першого номера.
    48 років вона організовувала роботу редакції до 2013 року. Сформувавши високопрофесійний колектив з таких же як і вона журналістів, учених - однодумців, захоплених передовою комп'ютерною наукою і кібернетикою, обчислювальною технікою журнал «Кібернетика» став настільки популярним, що на його сторінках почали публікуватися роботи вчених не тільки Радянського Союзу, а й багатьох країн світу. З 60-тих років журнал перевидається в повному обсязі англійською мовою в США. Це зіграло велику роль для міжнародних зв'язків України та розвитку іміджу української науки у всьому світі.
      Коли в clomid online 90-х роках минулого століття з'явилися завдання по розробці нових методів і технологій вирішення надскладних питань на суперкомп'ютерах, журнал отримав нову назву - «Кібернетика і системний аналіз». Тема статей на сторінках журналу значно розширилася. Завдяки своїм глибоким знанням, відданості справі, багаторічному досвіду керівника, комунікабельності і доброзичливості, Надія Сергіївна сприяла у придбанні журналом міжнародного авторитету. Вона завжди готова була прийти на допомогу співробітникам редакції журналу для пізнання азів редакторської майстерності.
      Надія Сергіївна Фурс з 1982 по 1994 рр. працювала під керівництвом головного редактора журналу академіка В.С Михалевича, а з 1995 р - академіка І.В. Сергієнко. Вона мала високі урядові нагороди, виростила дочку Ларису, побудувала будинок, посадила сад. Всі свої знання Н.С. Фурс віддала улюбленій і такій складній роботі - редагування наукових журналів в т.ч. з кібернетики і системного аналізу.
       Колектив ГО «Європейський Форум Миру. Україна» та Президія Всеукраїнської Спілки ветеранів війни низько вклоняється їй за все, що вона зробила в своєму житті. В час настільки тяжкої втрати бажаємо стійкості і мужності її рідним і близьким, колегам, однополчанам. Царство Небесне Вам - Надія Сергіївна. Пам'ять про Вас завжди buy priligy online буде жити в наших серцях.

Прес-центр
ГО «Європейський Форум buy levitra online Миру. Україна"
ГО «Всеукраїнська Спілка ветеранів війни»